forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Kiddy Grade

In jos 
AutorMesaj
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 26
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Kiddy Grade   Joi Iun 26, 2008 5:38 am

Am numit topicul Kiddy Grade simplu pentru a da un mic hint. Aici va souneti pareril fata de acest anime si, va rog, fara de comentarii simple cum k Eclair is coooool sau Lumiere is the best. puneti macar doua rinduri, k acest anime chiar merita.

Ok, my opinion. nu am invatat prea multe despre acest anime, adik nu am cautat informatie despre el, dar mi-am facut anumite impresii despre el.

Unu: animatia este perfecta. La ce altceva te puteai astepta del aun anime de la GONZO? Foarte bine facute personajele, umbrele au fost facute frumos si clar iar miscarile de actiune au fost facute cu atentie sporita. Apoi, nu apar chibi personaje k in alte anime-uri, ceea ce a contribuit la efectul anime-ului. Apoi vin navele, desi nu obtin un efect foarte realist, toate navele au fost facute intr-un mod foarte elegant.

Doi:Story. Un story foarte interesant, pacat k nu l-au continuat mai departe( din lipsa de fonduri, cred). Foarte interesante efectele din vietile anterioare ale fetelor, personajele au fost impartite cu foarte mult tact si nu au fost facute toate cu acea simpla prietenie dintre colegi, cum se simte la alte anime-uri, ci cu faorte multa vrajba intre personaje, iar acest lucru da un foarte bun efect al anime-ului asupra celui ce vizioneaza. Singurul lucru de criticat a fost desfasurarea prea rapida a evenimentelor. Dak l-ar fi continuat macar pina la 30 de episoade ar fi fost o desfasurare lina si perfecta, dar totul a fos inghesuit si s-a primit o trecere prea rapida de la liniste la razboi (cum de au putut sa mai bage si o recapitulare pe acolo)?

Trei: Coloana sonora. o colana foart frumosa. Nimic greu, foarte bine selectate temele personajelor, folosirea temelor elegante in locul celor grele si de impresie dau coloanei sonore un foarte bun efect sonor. Temele in pian sau in vioara dau un bun explicativ scenelor dina anime.

Cam asta a fost un mic review inconjurat de pareri personale. Nu incercati sa-l folositi undeva, k nu va iesi, nu l-am facut kiar atit bine.

P.S: dak aveti nevoie de OST, il gasiti pe tot la mine.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Kiddy Grade   Joi Iun 26, 2008 8:24 am

Rewievul l-as puteaface shi eu(dar nu vreau) ^_^.Era animeul meu preferat(subliniez,era,ink cu vreo 3 luni in urma era,dar apoi a aparut in viatza mea shounen-ai-ul...eh,sa nu ma indepartez),iar asta inseamna foarte mult,p/u k la animeuri eu am in genere destul de multe pretentii.Deci,KD era animeul meu preferat,shi pot spune de ce:
1.Story:
E un anime destul de greu shi complicat.De prima data nu-l prea potzi intelege in intregime,nici din a doua.Multora carora nu le place sau nu au ramas impresionatzi de aia shi nu le place,p/u k nu l-au inteles.La prima vedere pare o chestie kind of "banala" cu robotzi shi fete cu tzatze(imi scuzati expresia) care detin puteri ciudate bla bla bla...insa intradevar contine elemente pshologice ^_^.Lupta personajelor principale cu sine,sa zicem.Lumpta cu persoana ta,cu trecutul tau,cu personalitatea ta.Negarea de sine.Atunci cand Eclair zicea k acelea sunt "predecesoarele ei" ea nu dorea sa accepte ca a fost ea.Ea sestraduia sa-si justifice trecutul,fugea de el(insa pana la urma la acceptat),shi in plus persoanele superficiale nici macar nu-sidauseama decaracterul adevarat a lui Eclair.Copilaria edoar fatzata yeah,intradevar fata e destul de matura...Pecand Lumiere traia cu trecutul sau,temandu-se de viitor ^_^.Mai in scurt,chestii....
Pentrucei ce nu stiau,Eclair shi Lumiere nici macar nu's oameni...is cyborgi.Cand isi schimbau corpurile,nu sufletele lor se mutau in cele noi(cazute din pod),ci....corpurile cele noi erau defapt corpurile vechi operate(mai in scurt,prin operatii plastice ele isi modificau corurile,prin operatii...corpuri noi ele nu aveau...totce e "npu" era adaugat plastic...parul,pielea...etc.)Pe mine personal ma deranjeaza faptul ca Eclair de fiecaredata isi marea sanii...shi,nu,nu e o fictiune a unui fan bolnav.
2.Grafica:
Grafica e una foaaaaaaarte buna,insa are ea shi defectele ei(nimic nu e perfect,ne?).Personajele is desigur facute superb,la fel shi mediul inconjurator...(insa cu episodul cu revolutia dp Aure shi acela cu corespondentza lor cu Tweedledee shi Tweedledum au dat-o in bara ^^')insa sunt miomente in careexagereaza cu fanservice-ul(prea erotic le deseneaza,prea erotic...)Dar oricum ramane o grafica superba.
3.Personaje:
Aici nici nu vreau sa comentez.Personajele is bine conturate,desenate bine shi cuun seyu potrivit.La ce sa mai visez?
4.Coloana sonora:
...e awesome.Soundtrackul e ceva deosebit...preferata mea mel din soundtreck e Anger ^_^.Iar OST-urile m-au dat gata...shi cuvintele de la Future i se potrivesc 100 % lui Eclair,cine vrea i le pot traduce...melodia de la Future e superba,vocea lui Little Viking la fel ^_^.Mirai no Kioku tot e nice,dar predfer Future...

Deci,ideea mea a fost clara.E un anime superb care merita vizonat...parerea mea ^_^.

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
yume_no_hime

Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Kiddy Grade   Mier Iul 02, 2008 6:11 am

despre kiddy grade as putea sa spun multe dar dak ma las luata de val nu mai revin degraba asa k o so spun in citeva rindurele

kiddy grade este unul dintre primele mele anime favorite.

la inceput povestea mi sa parut cam complicata dar dupa atitea vizionari cred ca pot sa o povestesc si in vis

mia placut in acest anime muzica , openingul si endingul sunt unele dintre cintecele mele preferate, pe care le ascult foarte des, mia placut mult de Eclaire cred ca in anumite momente mam regasit in ea mai ales cind facea glume si in momentele de suspans cind ea isi pastra calmul

personajele de asemenea sunt foarte complexe, fiecare este deosebit in modul sau
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kiddy Grade   

Sus In jos

Kiddy Grade
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vopsitul cu materiale naturale sau sintetice
» Dulciuri pentru micul dejun