forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Visele...continuare discutiei de la fobii...

In jos 
AutorMesaj
lovinaoi

Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 25
Localizare : japaan....

MesajSubiect: Visele...continuare discutiei de la fobii...   Joi Aug 07, 2008 1:14 am

da... senzatiile le pot simti si yo in vise....
si cel mai straniu k simt nishte senzatii care nu le pot simti in realitatea..nicidecum..
cum tu dark light simti senzatiile de cazatura de la inaltime etc.etc..asha simt si yo numai k alte senzatii..... de exemplu: am visat odata, k eram mama... in timpu ala eram constienta:"wtf? de unde mama?"..dar tot in acelasi timp in vis yo simteam k eram mama si k numi aveam copii linga mine.simteam asta.. si tot in vis stiam k aveam 2 fete gemene, asta fara k sa le fi vazut.. anume senzatia aia stranie de mama... @@ ...
apoi primul meu cosmar: intro padure intunecata,unde umbli k o bludnica, sa dai bursc peste propria mama spinzurata..... aia a fost cea mai curata speriatura..

dar apoi am mai visat parintii morti ,si acum asta nu mai este o noutate...

dar totusi ultimu vis cu parintii morti a avut si senzatii stranii in el...parca eram fericita..da parca eram trista... stranie chestie....visele....\\

dar totusi cel mai tare nu mia placut ,ca in vara 2002... la mijlocu lui august, , intro saptamina intreaga, cind ma culcam imi aparea in minte momente,si imagini cum sar vede umbre pe peretele casei ,si care sparg casa(eram atuncea la casa pe pamint)... ziceam k ceva fantezia mea nu en regula.. sau k am vazut vreun film..de fiecare data uitam de acele imagini numai cum adormeam...
apoi intro seara , cind mam culcat nu miam mai amintit acele cadre...da rleam visat.. mam sculat speriata din vis,, in momentul cind au intrat si au spart casa....
am treezito pe mama.. ea ma linistit k e doar un vis.. k nu e realitate....
yo mam linistit..dar totusi..aveam o senzatie stranie in mine... k totusi ,nu pare un vis lipsit de sens..... dar ziceam ,iarasi k e ce inneregula cu mine...si ce credeti?
urmatoare noapte, in timp ce dormeam neau spart casa,si au intrat hotii in casa....
tot atitea la numar cit iam visat..3/....
acu inteleg de ce eram panicata in vis..kaci visu k vis nu era strasni,doar tinea in suspans///// dar dupa ce am vazut tot ce sa intimplat in noaptea cind au intrat hotii...am inteles k nu degeaba ma speriat.... defapt primul lucru kare lam avut in minte cind iam vazut pe hotii aia.care faceau ce vroiau din noi, a fost k totusi am avut dreptate.... nu degeaba eram agitata....
din acel moment , am increde in intuitia mea,,si in unele din vise.... dar frt rar cind cred in vise... asta trebuie sa fie ceva mai puternic ca sa cred,,,
si iaca asha... visele...si intimplari reale....
nu doresc la nimeni ce mi sa intimplat mie in vara 2002.... la nimeni....

voi ce ziceti de visurile voastr?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 26
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Re: Visele...continuare discutiei de la fobii...   Joi Aug 07, 2008 2:22 am

De fapt eu senzatiile le simt si in realitate, dar in vise ele se accentueaza. Adik senzatiile reale sunt reale in viate, nu numai in vise. Dar asa senzatii k de mama sau de parinte( k de mama n-as putea sa am) nu am simtit. Dar vise am avut si mai si (ma refer la partea cu hotii). Dar ele dadeau de stire abia dupa kiteva saptamini sau luni dupa ce le aveam. O data se facea k eram in clasa de engleza, dar nu era profa noastra, ci altcineva, si in doua saptamini ne vine o studenta, exact cea care era la mine in vis. Apoi am visat, de fapt mi-am amintit k am visat in timp ce citeam, k citeam o carte la bunica, o carte pe care niciodata n-o mai vazusem, apoi, in nu stiu kit timp ma trezesc ca rindurile pe care le citeam la bunica imi sunt foarte cunoscute, da, cum am mai spus, cartea imi era total necunoscuta. Si mai am astfel de exemple. Totusi cu muzica ink nu am avut, desi ar trebui, la kita muzica ascult eu. Any way, partea cu hotii ar putea fi ceva normal, lucruri care se intimpla fiecarui om. Asa k ar trebui de tras uneori atentia la vise.
Sus In jos
lovinaoi

Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 25
Localizare : japaan....

MesajSubiect: Re: Visele...continuare discutiei de la fobii...   Joi Aug 07, 2008 3:50 am

Suspect mie mia venit in cap cuvintul dejavu.....
tipova este unul din locurile care leam simtit cunoscute cind mam dus pt prima data....///si anume izvorasul ala care vine de la cascada....

doar k de obicei asa teip de visuri,dejavu.nu se tin minte nici macar k au fost visate....

se amintesc doar la vederea locului,obiectului,persoanei...
Sus In jos
Lynn

Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 27
Localizare : It's secret

MesajSubiect: Re: Visele...continuare discutiei de la fobii...   Sam Aug 09, 2008 10:40 am

cind citeam ce ata scris voi si mie mi-a venit in cap cuvintu dejavu.....adevaru este ca ultima vreme am senzatia ca multe din ce fac am mai facut si in trecut iar majoritatea persoanelor noi pe care le intilnesc le stiu de foarte mult timp question ...........in cdea ce priveste visele aproape niciodata nu-mi amintesc ce am visat picatura di cele pe care mi-le amintesc de cele mai multe ori sau sunt omorita in vis sau sunt pe cale sa mor(ciar saptamina trecuta am visat asta) sau sunt foarte aproape de ce imi doresc(in viata reala) dar nu izbutesc sa-mi ating telul.......
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Visele...continuare discutiei de la fobii...   

Sus In jos

Visele...continuare discutiei de la fobii...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Spam Zone :: Cafenea-
Mergi direct la: