forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Fobii

In jos 
AutorMesaj
ichingo

Data de înscriere : 31/07/2008
Varsta : 24
Localizare : ialoveni

MesajSubiect: Fobii   Mier Aug 06, 2008 10:49 am

Termenul "fobie" inseamna o frica foarte mare de un anumit lucru, de o anumita intamplare, de o insecta, un animal, locuri intunecate, etc. Nu cred ca exista persoana care sa poata spune cu mana pe inima ca nu ii este frica de nimic, deci aici va puteti elibera de frica.

Care este fobia voastra? De ce anume va este cel mai tare frica si din ce cauza?
Cine stie, poate exista persoane care pot sa va sfatuiasca si sa va ajute sa scapati de temerile voastre.
Sa ai o fobie nu este ceva de ras, din contra. Exista persoane care mor din cauza fobiilor lor, deoarece le este prea frica in situatia respectiva si fac atac de cord.

Bun, eu am o mare frica de intuneric.Probabil ca veti spune : nade branza ,intuneric.Dar cu mn nu e asa.Mereu cand e intuneric am o presimtire ca cineva sta la spatele meu,asa ca o rup la fuga pana gasesc undeva lumina.Chiar shi acasa,cand ma urc la et 2 (casa pe pamant) ca sa aprind lumina tremur pe scari... pale pale
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://post-blue.forumgratuit.ro
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 26
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Re: Fobii   Mier Aug 06, 2008 2:11 pm

Chiar e destul de comun faptul de avea o fobie, mai ales una fata de intuneric (no offence). La mine asa ceva nu se intimpla, eu mai mult prefer intunericul, iar de a-mi fi frica, numai kind este o lumina prea slaba linga mine, dar nu intr-atit kit sa o numesc fobie. O fobie la mine... Pai, sa vedem. Cred k am o fobie la a visa urit, dar nu la cosmare simple ma refer, alea sunt ceva comun, ci la tipul care intr-adevar te face sa te sperii. K exemplu voi da cel mai inspaimintator vis al meu, dupa care m-am trezit in sudori reci. De fapt e o bucata, dar aceasta e si cea care m-a speriat cu adevarat. Eram habar n-am unde cu o cunoscuta, totul era bine si frumos, afara soare, eu tot afara, park eram undeva in suburbie. Mai in scurt, partea infricosatoare a fost kind, trekind privirea de la fata cu care eram la acsele din fundal am vazut totul ars si ruinat, iar in mine am simtit cea mai mare senzatie de pustietate (am uitat sa mentionez, dar eu nu stiu cum se face, dar pot sa-mi imaginez anumite senzatii, mai ales cele inspaimintatoare, k caderea de la inaltime, golul interior si asa mai departe, asa k se intelege de ce am fost inspaimintat). Cred k veti intelege de ce m-a speriat acel vis, mai ales k toata aceasta senzatie a durat o singura secunda, totul imprejur transformindu-se in normal imediat, si cam tot pe atunci, eu trezindu-ma. Dak veti intelege ceva...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
lovinaoi

Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 25
Localizare : japaan....

MesajSubiect: Re: Fobii   Joi Aug 07, 2008 1:21 am

hm.... fobii..fobii..nam fobii de la vise...

am fobii de la insecte.... ma tem de ele ..cele care is mai diverse,si diferite de cele vazute zilnic de genu furnici imi provoaca o adevarata teama si furoare...si cind le vad pe verisoarele mele ,ele cu inima buna.prind si le arunca afara.... yo dak le vad alaturi. deodata is chiflicite... no mercy.....

dar park nu mai e...

am avut o fobie temporara toamna trecuta.... prin octombrie.circulau vestile ca este un maniac de copii...fete ,eleve.care ucid fetele cu ciocanu in cap,strangulate in ascensor.[mda,ciocana noastra e plina de maniaci].. sa vedeti ce fobie mapuca pe mine cind eram la 50 m de casa.si pina intram in apartament... cele mai groaznice minute din fiecare zi...stres... dar atuncea nu incepusem sa practic kong fu si muream ed spaima de fiecare data.. dar cum am inceput sa ma pot bate.. nu ma mai tem de nimik ce poate sa ma atace din partea oamenilor... iaka de ciine ink nush cum sa ma apar... da ma rog....

fobii nu prea sunt...... tin minte.. k vreo 13 ani am avut si fobia de intuneric..doamne cum aveam impresia kami sta cineva in spate.... sau cind ma urcam in pat...care sa ma traga cineva de picior///uhh... dar acu miau disparut.. growing..nne...

acu park nam fobii..
Sus In jos
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Fobii   Joi Aug 07, 2008 5:29 am

Fobii....hhhmmmmmmmmmm.......well,nu mi-e frica de intuneric,insecte,paianjeni,locuri inchise sau chestii de astea....shi norocu meu ca nu...de fapt nu pot intelege cum unii pot dormi cu lumina aprinsa,serios.Knd vine vorba saadorm,in casa nu trebuiesa fie un pic de lumina shi sa fie linishte....Ma rog.
Ash putea zice ca am o fobie p/u mashini.Cand aveam vreo 9-10 ani,m-a lovit o masina,shi de atunci nu trec strada fara semafor sau zebra,shi ma stradui sa nu o fac prea des singura ^_^....that's that,shi totzi se mia dc is asa fricoasa.Trauma e trauma,dar sper sa nu fie pe toata viatza.
Ah,da,shi ma mai tem sa nu dau intr-o noapte intunecata de o banda de gopnishi care ataca rockerii fara nici un motiv....in plus,seaman cu emo...fuck....shi ma tem nu de faptul k se vor lega de mine,ci,daca o sa vin batuta acasa,mama numi mai permite sa ma imbrac asa cum ma imbrac.Iar eu asta nu vreau.
Shi,cred ca ar mai fi ceva,dar nu e o fobie.Broastele.Nu mi-e frica de ele,dar le displac foarte foarte foarte foarte mult Very Happy

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fobii   

Sus In jos

Fobii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Spam Zone :: Cafenea-
Mergi direct la: